اخبار روابط عمومی

2مهرپیام ریاست دانشکده
  • 3204
  • .
  • .

به نام آنکه انسان را فکرت آموخت

با توجه به نقش و جایگاه داروسازان نظامی در نیروهای مسلح در سراسر جهان و به منظور تامین نیروهای داروساز نظامی مورد نیاز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از سال 1387 تاسیس دانشکده داروسازی به منظور تربیت داروسازان نظامی در دستور کار فرماندهی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الاعظم (عج) قرار گرفت. در خرداد ماه 1393، شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت اصولی خود را با با تاسیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... اعلام و در تیرماه همان سال این شور مجوز پذیرش دانشجوی بورسیه برای تامین داروسازان نظامی مورد نیاز نیروهای مسلح توسط دانشکده داروسازی بقیه الاعظم (عج) را صادر کرد و اولین دوره دانشجویان این دانشکده از طریق آزمون سراسری کشور در بهمن ماه 1393 تحصیل خود را در این دانشکده آغاز کردند.

دانشکده داروسازی بقیه الاعظم (عج) ضمن تاکید بر حفظ هویت و فرهنگ پاسداری و ارزش های دینی و انقلابی در راستای ارتقاء و توسعه متوازن دانش داروسازی در کلیه ابعاد آن در سطح نیروهای مسلح  فعالیت می‌کند. این دانشکده در چارچوب مأموریت دانشگاه علوم پزشکی بقیه الاعظم (عج) و در جهت اجرای اهداف زیر فعالیت می کند.

  1. ارتقاء دانش داروسازی و جایگاه داروسازان در نیروهای مسلح و کشور
  2. بهبود خدمات دارویی در نیروهای مسلح و کشور
  3. دسترسی به داروهای اختصاصی مورد نیاز در سطح نیروهای مسلح و کشور
  4. توجه خاص به داروهای با منشاء طبیعی و بومی در راستای دسترسی به خودکفایی دارویی کشور و احیای میراث پزشکی
  5. تأسیس، تجهیز و آماده‌سازی آزمایشگاه‌های مرجع داروشناسی و سم‌شناسی در سطح نیروهای مسلح و کشور

این دانشکده امیدوار است با استفاده از توانمندی های موجود در مجموعه نیروهای مسلح و همفکری ذینفعان به این اهداف دست یابد و در این راستا از همکاری های ملی، منطقه ای و بین المللی خصوصا در جهان اسلام و ارتباط با سایر مراکز علمی نیز بهره خواهد برد. مسئولان این دانشکده امیدوارند با حمایت مسئولان عالی رتبه در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الاعظم (عج)  موفق شوند در راستای سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به هدف اصلی تاسیس این دانشکده یعنی ارتقاء جایگاه داروسازی، خدمات داروئی و داروسازان نظامی در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در راستای خودباوری و تقویت هویت ملی، تأکید بر ارزش‌ها و فرهنگ انسانی و اسلامی، استقلال و خود اتکائی دارویی و همچنین احیاء میراث پزشکی دست یابند.

دکتر عبدالمجید چراغعلی

رئیس دانشکده

تیر ماه 1397

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیــو
1397/6/12 دوشنبه

میدان ونک - ملاصدرا - شیخ بهایی جنوبی - کوچه نصرتی - دانشکده داروسازی

87555385-86

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد